לוגו וגטה משרד וחברה לפרסום ושיווק דיגיטלי

שיעור הקלקות (CTR): אחד ממושגי המפתח החשובים שלכם לחישוב הצלחה של קמפיין פרסום דיגיטלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
תוכן עניינים

מה זה CTR? קיצור של Click Through Rate (יחס הקלקות בהשוואה לחשיפות) הוא אחד המדדים החיוניים שעליהם מסתמכים משווקים כדי להעריך את הצלחת מסעות הפרסום שלהם באינטרנט הוא שיעור הקלקות (CTR). שיעור ההקלקות הוא אינדיקטור משמעותי למעורבות המשתמשים ויכול לספק תובנות חשובות לגבי הביצועים של מאמצי הפרסום הדיגיטלי. במדריך זה נתעמק מהו שיעור ההקלקות, מדוע זה חשוב וכיצד ניתן לבצע אופטימיזציה להשגת תוצאות הקלקה טובות יותר, בואו נלמד מה זה CTR!

מהו שיעור הקלקות (CTR)?

שיעור הקלקות (CTR) הוא מדד המשמש למדידת היחס בין משתמשים שלוחצים על קישור בפועל, מודעה או קריאה לפעולה (CTA) ספציפיים בהשוואה למספר הכולל של משתמשים שראו מודעה זו. CTR מבוטא בדרך כלל כ-% ומחושב על ידי חלוקת מספר ההקלקות במספר ההופעות, לדוגמא:

קליקים ÷ חשיפות = CTR (יחס קליקים לחשיפות)

נניח ואם אתם עושים קידום SEO, נמצאים במקום 2 עבור ביטוי עם חשיפות וקליקים, איך תדעו אם הטייטל שלכם מושך או שלא? האם אפשר לשפר את נראות הטייטל כדי למשוך יותר קליקים? קיבלתם 150 קליקים בשבוע ו2500 חשיפות, אז מה יהיה ה-CTR שלכם?

נעשה 150 (קליקים) ÷ 2500 (חשיפות) = 0.06 (6%).

אותו הדבר נעשה בכל קמפיין שנריץ, קבוצת מודעות בפייסבוק שרצות כבר כמה חודשים, אחד מהמדדים החשובים שנמדוד עבור הצלחת קמפיין הוא אחוז CTR (לרוב מדד זה יהיה מחושב אוטומטית ותוכלו לצפות בו מבלי לחשב ידנית כל הזמן).

CTR מדד חישוב אחוזי הקלקה ביחס לחשיפות

מדוע חשוב למדוד שיעורי הקלקה?

 • אינדיקטור של רלוונטיות: שיעור הקלקות גבוה מצביע על כך שחלק ניכר מהמשתמשים מוצאים את התוכן או ההצעה מושכים ורלוונטיים. זה מדגים שהמסר מהדהד עם קהל היעד ומוביל למעורבות מוגברת.
 • יעילות המודעות: עבור מפרסמים, שיעור ההקלקות הוא מדד חיוני לאמוד את האפקטיביות של קמפיין הפרסום שלהם. זה עוזר לקבוע אם המודעות מסוגלות למשוך את תשומת הלב של המשתמשים ולפתות אותם לפעולה / קליק.
 • ציון האיכות: בפלטפורמות כמו Google Ads, שיעור ההקלקות משחק תפקיד מרכזי בקביעת ציון האיכות, אשר בתורו משפיע על דירוג המודעות ועל העלויות. שיעורי הקלקות גבוהים יותר מביאים לרוב למיקומי מודעות טובים יותר במחיר נמוך יותר לקליק.
 • אופטימיזציה של מסע פרסום: על ידי מעקב אחר שיעור ההקלקות, משווקים יכולים לזהות אילו וריאציות של מודעות, דפי נחיתה או מילות מפתח מניבים ביצועים טובים ואילו מהן טעונות שיפור. נתונים אלה מקלים על קבלת החלטות מונעת על ידי נתונים שתאפשר אופטימיזציה של קמפיינים לפרסום לתוצאות טובות יותר.

גורמים המשפיעים על שיעור ההקלקות 

 • מיקום מודעה: המיקום של מודעה בדף אינטרנט משפיע על הנראות שלה ועל שיעור ההקלקות לאחר מכן. מודעות הממוקמות בחלק העליון והקבוע או בתוך התוכן נוטות למשוך יותר הקלקות בהשוואה לאלו הממוקמות באזורים פחות בולטים.
 • רלוונטיות המודעה: הרלוונטיות של מודעה לשאילתת החיפוש של המשתמשים או להקשר של דף האינטרנט משחקת תפקיד חיוני בקביעת שיעור ההקלקות . סבירות גבוהה יותר שמודעות המתאימות לכוונת המשתמש יניבו הקלקות.
 • קריאייטיב: מודעה משכנעת, ויזואליות שובת לב וקריאות ברורות לפעולה חיוניים למשיכת תשומת לב המשתמשים ולעידודם ללחוץ. רכיבי מודעה מעוצבים היטב יכולים להגדיל משמעותית את שיעור ההקלקות.
 • מיקוד: על מפרסמים להבטיח שהמודעות שלהם מגיעות לקהל היעד הנכון. מיקוד מדויק המבוסס על נתונים דמוגרפיים, תחומי עניין והתנהגות עוזר לשפר את שיעור ההקלקות על ידי הצגת מודעות למשתמשים שיש להם סיכוי גבוה יותר להתעניין בהצעה ולהקליק עליה.

כיצד לייעל את שיעור ההקלקות 

 • אופטימיזציה של מילות מפתח: בפרסום חיפוש בתשלום, בחירת מילות מפתח רלוונטיות ושילובן אסטרטגית במודעה יכולה לשפר את נראות המודעה ולמשוך משתמשים שמחפשים באופן פעיל מוצרים או שירותים רלוונטיים.
 • בדיקת מודעות: הפעלת מבחני A/B עם וריאציות שונות של מודעות יכולה לעזור לזהות אילו אלמנטים מהדהדים הכי טוב את קהל היעד. בדיקת כותרות, תיאורים, ויזואליות וקריאה לפעולה יכולה לספק תובנות לגבי מה שמניע שיעורי הקלקות גבוהים יותר.
 • תוספי מודעה: שימוש בתוספי מודעה כגון קישורי sitelink, Article, LocalBuniess וכו׳
 • אופטימיזציה של דף נחיתה: הבטחה שדף הנחיתה מתיישר עם המסר של המודעה ומציע חווית משתמש חלקה יכולה לשפר את הסיכויים של משתמשים לערב עוד יותר ולהשלים את הפעולות הרצויות.
 • תוכן המודעה: הקפידו על כותרת מושכת ומתאימה, והבטחה המובילה לקליק.
 • עיצוב המודעה: השתמשו בגרפיקה איכותית או תמונות באיכות גבוהה המתאימות למודעה.
 • קהל יעד: התמקדו בקהל המתאים. ניתוח הדמוגרפיה, התחומים של המשתמשים והעדפותיהם יכולים לעזור לכם להגיע לקהל הנכון.
 • שפת המודעה: השתמשו בקריאות והנעות לפעולה (CTA) ברורות ומושכות על ידי שימור במספרים, אחוזי הנחה, אימוג׳ים וכו׳.
 • מיקום המודעה: בחרו את המקומות האופטימליים ביותר בדף להצגת המודעה.
 • תיאום למכשיר: ודאו שהמודעה מוצגת נכון ובאופן אופטימלי בכל המכשירים – מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים.
 • טסט A/B: בצעו מבחנים וטסטינג כדי לראות איזו מודעה או כותרת עובדת הכי טוב.
 • התאמה למילות המפתח: ודאו שתוכן הקופירייטינג שבמודעה מתאים למה שהגולשים מחפשים.
 • בקרה ומיטוב: בדוק את ביצועי המודעה באופן תדיר ובצע שיפורים בהתאם.

בסופו של דבר, המטרה היא ליצור מודעות איכותיות שתואמות את הצרכים והתחומים של הקהל שאתם מתכננים להגיע אליו, ולהניע אותם לפעולה. ככל שתבינו את הקהל שלכם באופן טוב יותר, תוכל ליעל את הקמפיין שלך בהתאם.

לסיכום

שיעור הקלקות (CTR) הוא מדד חיוני בשיווק דיגיטלי שמודד את האפקטיביות של מודעות ואת הרלוונטיות של התוכן. על ידי הבנה ואופטימיזציה של שיעור ההקלקות, עסקים יכולים לשפר את קמפיין הפרסום האינטרנטי שלהם, לשפר את מעורבות המשתמשים ולהניב יותר המרות. ניטור שיעור ההקלקות, בדיקת אסטרטגיות שונות ושיפור מתמיד של רכיבי מודעה יכולים להוביל לתוצאות טובות יותר ובסופו של דבר לתרום להצלחת מאמצי השיווק הדיגיטלי של העסק שלכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
כותב:
אהבתם את המדריכים שלנו? למה שלא תקראו עוד!

קטגוריות הבלוג שלנו

וג'טה ברשת
תשארו מעודכנים

אנחנו מבטיחים לשלוח לכם רק חומר שיעזור לעסק שלכם לצמוח כדאי לכם להרשם ולהיות הראשונים לכל כתבה שעולה.

רגע! לא תקבלו עוד הזמדנות!

בואו להטיס את העסק שלכם למעלה! עם שיחת ייעוץ בחינם שמאפיינת רק את העסק שלכם! השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם. אל תפספסו את ההזדמנות הזו היא בחינם ולא להרבה זמן!