קידום אתרים בוורדפרס אורגני
קידום אתרים בוורדפרס אורגני

קידום אתרים בוורדפרס אורגני – כל המידע החשוב עבור קידום מוצלח

תוכן העניינים של המאמר

10 טיפים לקידום אתרים אורגני בוורדפרס – איך להגיע הכי גבוהה

טוב אז אחרי שהבנו את המשמעות של קידום אורגני, הבנו שאנחנו חיים בעולם שקידום אורגני הוא פשוט חובה ואנחנו חייבים כבר להתחיל, הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם מאוד מאוד בקידום האתר שלכם בגוגל ובכל מנוע חיפוש. תתרכזו ותיישמו הכל זה יהיה לכם שווה.

1. בחרו שרת אמין לקידום אורגני של אתר הוורדפרס שלכם

אתם צריכים לוודא שאתם מארחים את האתר שלכם אצל ספק אמין – מהירות האתר, זמן פעולה ואבטחה הם כל הסיבות העיקריות כדי לחשוב היטב במי תשתמשו כשרת של האתר שלכם.

למהירות האתר יש השפעה ישירה על ביצועי האתר שלכם, גם זמן פעולה לקוי וגם פריצות אבטחה עלולות לגרום לבעיות באיכות האתר.

אל תתפתו ללכת על האפשרות הזולה ביותר, מכיוון שסביר יותר שתסבלו מבעיות ביצועים.

וורדפרס עצמם ממליצים על שלושה ספקי אירוח, והגיוני לשקול את האפשרויות הללו אם אינך בטוח מאיפה להתחיל.

2. התקן תוסף SEO חינמי על אתר הוורדפרס שלך

לפני שתתחילו לבצע אופטימיזציה על האתר שלכם עליכם להתקין תוסף SEO, למרבה המזל ישנן כמה אפשרויות עיקריות המומלצות בדרך כלל, שתיהן בחינם להתקנה:

  1. Yoast SEO
  2. All In One SEO Pack

שימו לב: תוספים אלו לא יבצעו עבורכם את העבודה אוטומטית הם פשוט יקלו עליכם לעשות את הדברים כמו שצריך ויקפידו שתעשו הכל לפי המלצות הקידום האורגני.

רוצים לדעת מה זה כרטיס ביקור דיגיטלי? לקריאת המאמר בנושא זה הכנסו לקישור

3. בדקו את הנראות של האתר שלכם כלפי מנועי החיפוש של גוגל

וורדפרס נותנת לכם את היכולת שמנועי חיפוש לא יסרקו את האתר שלכם, מה שבעצם אומר שהוא לא ידורג. זה משמש בדרך כלל מפתחים בזמן שהאתר נמצא בפיתוח כדי למנוע ממנו להיות מאונדקס בזמן שהדפים והתוכן אינם שלמים.

זה נפוץ יותר ממה שאתם חושבים אז שימו לב שזה לא קורה אצלכם באתר. עליכם לבדוק את הגדרות הנראות של האתר שלך תחת: הגדרות > קריאה.

שם תראו בתחתית העמוד תיבת צ'ק בוקס שרשום בה "Search Engine Visibility", אם היא מסומנת בוי אתם צריכים לבטל את הסימון שלה.

4. השתמשו בכתובות ידידותיות בפוסטים שלכם

וורדפרס נותנת לכם מספר אפשרויות שונות לאופן המבנה של כתובות אתרים, ואתם צריכים לוודא שאתם משתמשים באפשרות הידידותית ביותר לקידום אתרים.

כברירת מחדל, וורדפרס משתמשת בכתובות URL כגון: https://domain.com/?p=123. כתובות האתרים הללו אינן ידידותיות למנועי חיפוש, ואין שום דרך אפילו להתחיל לזהות על מה העמוד מכתובת האתר בלבד.

למרבה המזל, אתם יכולים לבחור מבנה כתובת אתר מותאם אישית ב: הגדרות > קישורים קבועים עבור רוב האתרים, תרצו לבחור 'שם פוסט' עבור הקישורים הקבועים שלך.

5.אמת את האתר שלך עם Google Search Console ושלח את מפת ה-XML שלך

אם לא עשיתם זאת בעבר, תצטרכו לאמת את האתר שלכם באמצעות Google Search Console.

אם אתם לא יודעים איך לעשות את זה אני מצרף לכם כאן מדריך מפורט באנגלית שיסביר לכם צעד אחר צעד איך עושים את זה לחצו כאן למדריך.

לאחר אימות האתר שלכם אתם צריכים לשלוח את מפת ה-XML של האתר שלכם.

קישור ישיר ל- Google Search Console

רוצים לקדם את המותג שלכם ברשתות חברתיות? אתם צריכים לקרוא את המאמר על ניהול עמודי סושיאל

6. בצעו מחקר מילות מפתח לקידום האורגני בוורדפרס

ללא מחקר מילות מפתח, אתם לא הולכים לדעת לאילו מונחי חיפוש אתם צריכים לבצע אופטימיזציה של תוכן האתר שלכם. למעשה, מחקר מילות מפתח צריך לבוא בתחילתו של כל פרויקט SEO ולשמש לתכנון תוכן האתר שלכם ואופטימיזציה בעמוד.

אתם יכולים להשתמש בכלים של מחקרי מילות מפתח כדי לזהות את מילות המפתח שבהן עליך להשתמש ולבצע אופטימיזציה עבורן.

ישנם כל מיני כלים שאיתם תוכלו לעשות קידום אורגני טוב, אני אציין בפניכם את 2 הכלים הכי חזקים בשוק:

  1. SemRush
  2. Ahref

בין אם אתם מתחילים לבצע אופטימיזציה של האתר שלכם מאפס או שאתם יוצרים תוכן חדש, הכרת מילות המפתח עבורן אתם מנסים לדרג את הדף היא חובה.

7. צרו Title Tags & Meta Descriptions (עוזר מאוד לקידום אורגני בוורדפרס)

תג הכותרת של הדף שלכם אומר למשתמשים ולמנועי החיפוש במה עוסק הדף שלכם ונחשב בדרך כלל כגורם דירוג חשוב. זה מה שמזין את כותרת הדף הניתנת ללחיצה שאתם רואים בתוצאות החיפוש של Google.

Yoast מגדיר אוטומטית את תג הכותרת של הדף שלכם באמצעות כותרת הדף שלכם, אבל יש לכם גם את היכולת להחליף זאת כדי לשפר אותה ולעבוד בווריאציות של מילות מפתח שאולי לא תכלול בכותרת של הדף שלכם:

השתמשו במחקר מילות מפתח כדי להבין איך אתם מייעלים את תג הכותרת של כל עמוד שלכם.

למרות שתיאורי מטא אינם עוד גורם דירוג ישיר במנועי החיפוש, הם משפיעים בעקיפין על הביצועים האורגניים של האתר שלכם בגלל שיעור הקליקים (CTR). כדאי להקדיש זמן לכתיבת תיאורים מפתים (הם יכולים להיות בכל אורך אך בדרך כלל קטועים לאחר כ-160 תווים).

8. קישורים פנימיים בתוכן שלך כלל מאוד מאוד חשוב

עליכם להשתמש בקישורים פנימיים בתוך התוכן שלכם כדי לסייע ביצירת רלוונטיות אקטואלית בין דפים שונים באתר שלכם, כדי להעביר סמכות שנצברו מקישורים חיצוניים, וכדי לעזור למשתמשים לנווט ביעילות בתוך האתר שלכם.

הוספת קישורים פנימיים לדפים אחרים בוורדפרס היא ממש פשוטה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להדגיש את הטקסט שברצונך לקשר וללחוץ על כפתור ה'קישור' בסרגל הכלים, לאחר מכן תוכלו להדביק כתובת אתר או לחפש דפים בתוך האתר שלכם.

9. השתמשו בשמות מותאמים בתמונות שלכם

אתם צריכים להשתמש בתמונות ובמדיה עשירה בתוך התוכן שלכם. למעשה, מחקר של Backlinko מצא התאמה בין שימוש בתמונה אחת לפחות בדף לבין דירוגים של האתר שלכם.

זה קל מדי להעלות צילום מסך או תמונה עם שם קובץ חסר תועלת, וזה לא משהו שאנחנו תמיד שמים לב אליו, אבל כדאי לנו.

אז לפני העלאת תמונה לספריית המדיה של וורדפרס, ודאו שאתם משתמשים בשמות קבצים מותאמים, זה עוזר לתת הקשר נוסף לדף.

לדוגמא העלתם תמונה של כלב והשם של התמונה הוא 123.jpg, תשנו לכלב.jpg או תשנו לdog.jpg.

מתלבטים על איזו סוכנות דיגיטל ללכת? תקראו אז את המאמר הבא על בחירת סוכנות פרסום דיגיטל

10. התקינו תוסף של קאש (ניקוי מטמון) כדי לשפר את מהירות האתר שלכם

בעוד וורדפרס ללא ספק מציעה ביצועים חזקים, ישנם שיפורים למהירות האתר שכמעט כל האתרים יכולים לבצע, במיוחד כאשר אנו רואים שמהירות האתר היא גורם דירוג חזק בקידום אתרים אורגני בוורדפרס.

אתם יכולים להיות טכניים מאוד בשיפור מהירות האתר שלכם, אבל אחת הדרכים היעילות ביותר להגביר זאת היא באמצעות תוסף מטמון כדי לשמור את הפוסטים והעמודים שלכם כקבצים סטטיים. קבצים סטטיים אלה מוגשים למשתמשים שלכם וכך גורם לאתר שלכם להיות הרבה יותר מהיר.

וורדפרס ממליצה להשתמש ב-W3 Total CacheWP Super Cache או Cache Enabler.

סיכום טיפים לקידום אורגני בוורדפרס

אין ויכוח ש-WordPress היא אחת מה-CMS הידידותיות ביותר ל-SEO, וזו אחת הסיבות לכך שהיא כל כך פופולרית. לא רק שהיא ידידותית למשתמש, אלא שקל ליישם שורה שלמה של טקטיקות SEO באמצעות מספר קטן של תוספים פנטסטיים.

אם בחרתם במערכת וורדפרס, עשיתם בחירה טובה. על ידי ביצוע השלבים שלמעלה, אתם שמים את עצמכם בעמדה מצוינת כדי לעלות על המתחרים שלכם בקידום אתרים אורגנית.

אנו מאחלים לכם בהצלחה ומקווים לראות אתכם בפסגה.

צריכים עזרה או ייעוץ בדיגיטל לעסק שלכם? השאירו פרטים כאן למטה ומומחה מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

צריכים ייעוץ? אנחנו כאן בשבילכם

כותב:
תשארו מעודכנים

אנחנו מבטיחים לשלוח לכם רק חומר שיעזור לעסק שלכם לצמוח כדאי לכם להרשם ולהיות הראשונים לכל כתבה שעולה.